Szacowany czas czytania: 5 minuty
ŻYCIE ONLINE
15 GRU 2022

Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć

Choć wywoływanie zdjęć i przechowywanie ich w albumach jest dziś mniej popularne niż jeszcze dwie dekady temu, to jedno pozostaje bez zmian: nadal uwielbiamy uchwycać wyjątkowe momenty na fotografiach. Tysiące wygodnych aplikacji pozwalają nam bawić się światłem czy kolorami, dzięki czemu nasze zdjęcia mogą mieć jeszcze lepszą jakość. Które z tak wielu dostępnych opcji są warte polecenia? Przygotowaliśmy listę najlepszych darmowych aplikacji do edycji zdjęć, które pomogą Ci wyrównać grę w mediach społecznościowych!

Najlepsze edytory zdjęć: lista darmowych aplikacji

Smartfony niemal całkowicie zmieniły sposób, w jaki postrzegamy świat. Najpiękniejsze momenty, takie jak wesela, podróże czy spotkania ze znajomymi mogą być z łatwością uchwycone w ciągu kilku sekund, a nawet oglądane przez setki osób. Media społecznościowe wyglądają dziś zupełnie inaczej niż kilka lat temu, a miano „influencera” nie należy już tylko do największych celebrytów, ale też do zwykłych użytkowników. Jednak to, co wyróżnia znane profile to z pewnością spójne, kreatywne i piękne fotografie. Darmowe aplikacje do obrabiania zdjęć sprawią, że każdy może osiągnąć podobny poziom!

1. Lightroom: najpopularniejsza aplikacja do obróbki zdjęć

Z pewnością jedną z najbardziej znanych aplikacji do edycji zdjęć, jest Adobe Lightroom. I nic dziwnego! Prawdopodobnie słyszałeś o programie Photoshop, ale Lightroom daje jeszcze większą kontrolę nad określonymi elementami obróbki. Niezależnie od tego, czy jesteś już zaznajomiony z edycją obrazów, czy dopiero zaczynasz, Lightroom powinien zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby. Aplikację możesz pobrać za darmo, ale aby otrzymać pełny dostęp do wszystkich dostępnych narzędzi, musisz wykupić abonament premium. Jednak dla większości użytkowników sama wersja podstawowa to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z edytowaniem zdjęć. A jeśli kiedykolwiek słyszałeś o tzw. „presetach” (ustawieniach wstępnych) lub widziałeś je reklamowane na Instagramie, najprawdopodobniej są one przeznaczone właśnie do aplikacji Lightroom. To szybka i wygodna opcja, aby Twoje zdjęcia miały idealny filtr za pomocą jednego kliknięcia!

Logo Adobe Light Room

Android: Google Play Store

iPhone: App Store

2. VSCO. Ulubiona aplikacja do edycji zdjęć blogerów

Aplikacja VSCO jest widoczna na ekranach każdego, kto poważnie traktuje swoje posty na Instagramie. Dzięki użytecznemu zestawowi narzędzi, efektów i intuicyjnemu interfejsowi aplikacja stała się faworytem dla wielu użytkowników. Presety, dostępne w darmowej wersji, są już gotowe do wykorzystania, więc jest to idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz szybkiej obróbki. VSCO to też dobry wybór dla wielbicieli minimalistycznego stylu. A jeśli chcesz więcej presetów, płatna wersja z pewnością Ci je zapewni. Otrzymasz wówczas dostęp do ponad 200 profesjonalnych ustawień jakości, dzięki którym Twoje zdjęcia będą gotowe do publikacji w ciągu kilku sekund.

Logo aplikacji VSCO

Android: Google Play Store

iPhone: App Store

3. Afterlight. Nie tylko dla profesjonalistów

Jeśli chcesz edytować niczym profesjonalista, ale nie masz pojęcia, jak zacząć, to Afterlight jest aplikacją dla Ciebie. To jedna z najbardziej przyjaznych dla użytkownika opcji na tej liście. Zapewnia podobny system edycji jak na Instagramie, ale posiada dużo więcej możliwości. Presety są doskonale przygotowane i możesz dostosować poziom każdej warstwy. Przejmij pełną kontrolę nad swoim obrazem, a nawet zapisz ulubione ustawienia, aby wykorzystać je później. I jak w przypadku poprzednich aplikacji, ta również jest darmowa tylko w wersji podstawowej.

Logo aplikacji Afterlight

Android: Google Play Store

iPhone: App Store

4. Snapseed – od szczegółu do ogółu

Dla tych, którzy chcą skupić się na konkretnych motywach podczas obróbki zdjęć, Snapseed jest idealny. Ta aplikacja umożliwia szybką edycję szczegółów w prostym i przejrzystym interfejsie. Jest to idealny wybór dla tych, którzy chcą podkreślić określony motyw kolorystyczny bez polegania na filtrach lub ustawieniach wstępnych. Narzędzie „Selective” czy „Control Point” wyróżniają Snapseed spośród innych aplikacji na liście. Po prostu zaznacz do 8 punktów na obrazie, wybierz ulepszenia, a aplikacja zajmie się resztą bez pogarszania jakości obrazu (co zdarza się w przypadku wielu filtrów). Snapseed ma wiele do zaoferowania – od prostych narzędzi do przycinania po edycję RAW. Chociaż niektóre z opcji wymagają pewnej wiedzy technicznej, to istnieje wiele samouczków w aplikacji, które z pewnością Ci pomogą.

Logo aplikacji Snapseed

Android: Google Play Store

iPhone: App Store

5. Canva – niezbędni każdego miłośnika zdjęć

Jeśli chcesz dodać grafikę lub tekst do swoich obrazów, tak jak Twoi ulubieni blogerzy, Canva jest najlepszym rozwiązaniem. Serwis doskonale nadaje się także do treści wykraczających poza obróbkę zdjęć. Jest intuicyjny łatwy w użyciu i ułatwia tworzenie profesjonalnych grafik. Darmowa wersja zawiera ponad 100 czcionek i setki szablonów dla każdego rodzaju postu, do którego chcesz dodać swój obraz. Wersja Pro ma jeszcze więcej funkcji, w tym dodatkowe czcionki, grafiki, efekty i wiele więcej!

Logo aplikacji Canva

Android: Google Play Store

iPhone: App Store

6. Facetune – darmowa aplikacja do retuszu twarzy

Choć dla wielu kontrowersyjny, Facetune to jedna z najbardziej znanych aplikacji do przerabiania zdjęć twarzy. Jeśli więc chcesz edytować więcej fotografii w stylu portretowym, Facetune z pewnością Ci się przyda. Możesz tam wybielić zęby, usunąć przebarwienia, symulować makijaż, a nawet zmieniać kolor oczu. Aplikację można pobrać za darmo, ale podobnie jak reszta z dostępnych na liście, Facetune posiada wersję VIP z jeszcze większą liczbą narzędzi do wypróbowania.

Logo aplikacji Facetune

Android: Google Play Store

iPhone: App Store

Twórz lepsze treści dzięki najlepszym aplikacjom do edycji zdjęć

Ręka trzymająca telefon, na którego ekranie widnieje instagramowe zdjęcie z pomostem i lasem w tle.

Aplikacje do obrabiania zdjęć mają wiele cech wspólnych, ale w zależności od tego, jakie chcesz tworzyć treści, jedne mogą okazać się bardziej pomocne. Jeżeli myślisz o bardziej profesjonalnym edytowaniu fotografii, śmiało wykorzystaj opcje premium wyżej wymienionych aplikacji. Za pomocą kredytu przedpłaconego do Google Play czy karty Apple możesz do woli sprawdzać dostępne opcje i zobaczyć, która z aplikacji najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Karta podarunkowa to idealny sposób na to, aby wykorzystać konto premium bez konieczności łączenia karty bankowej i bez automatycznego przedłużania subskrypcji. Bądź kreatywny! Nieważne, czy mowa o selfie, czy zdjęciu architektury: najlepsze aplikacje pomogą Ci stworzyć cuda!

Amelia Whittle
Napisane przez Amelia Whittle